Ühistransport on lahe

Tänapäeva ühistransport on põnevate lahendustega modernne sõiduvahend, mis peale selle, et ta sind ühest punktist teise viib, pakub tee peal ka mitmekülgseid mugavusi ja elamusi.

Ühistransport on lõbus ja mugav

Oleme harjunud mõtlema, et auto on mugav sõiduvahend, kuid vaatame lähemalt ühistranspordi mugavusi.

Sõites puhkad

Sõiduki juhtimine ja liikluse jälgimine on väsitav. Ühissõidukiga sõites ei pea sa ise kohalejõudmise pärast muretsema.

Sa ei pea olema ilmtingimata puhanud ja sõitmiseks vastavas konditsioonis. Sa saad lasta end lõdvaks, isegi pisut magades.

Sinu eest hoolitsetakse

Ühistranspordi sõidukis on kaetud kõik hädavajalikud vajadused: WC, kraanivesi, jne - millal sa viimati ise sõidukit juhtides tualetti said külastada?

Ühissõidukiga pikka maad sõites ei pea sa muretsema ebamugavate peatuste pärast loomulike vajaduste rahuldamiseks, vaid sõiduk jätkab samal ajal määratud sihtkohta edasisõitmist.

Meelelahutus ühissõidukis

Paljude pikamaa sõiduteenust pakkuvate sõidukite juurde kuulub kvaliteetne meelelahutus. Kõige populaarsem filmivalik ja iga istme seljatoe peal nutiekraan.

Bussidest ja rongidest ei puudu ka söök ja jook. Sinu istekoha juurde võib isegi kuuluda väike laud, kuhu teenindajad toovad sinu tellimuse.

Lisaks kõigele ettevõtete poolt pakutavale on üks lihtne ja hea viis bussis aja veetmiseks ka näiteks online kasiinodes vastutustundlikult mängimine. Kui see sulle huvi pakub, siis leiad erinevate kasiinode arvustused siit.

Ühistransport säästab loodust ja raha

Kas sa oled mõelnud, kui palju head sa teed ühistranspordi kasutamisega?

Lisaks isiklikule kasule võidavad sinu harjumusest ka teised inimesed, kogukond su ümber ja keskkond, milles elame.

Liiklusummikute vähendaja

Näiteks hoiab ühistranspordi sõiduk, mis mahutab korraga kuni 50 inimest, hommikuse tipptunni ummikutest eemale umbes 30-40 autot. See tähendab ka vähem heitgaase ja puhtamat linnaõhku.

Keskkonnale kahjulike mõjude vähendamine

Lisaks ummikute vähendamisele ja kiiremale kohalejõudmisele on tulemuseks puhtam linnaõhk ja väiksem keskkonnareostus.

Paljud tänapäevased ühistranspordi vahendid kasutavad taastuvaid kütuseid, mis vähendab ökoloogilist jalajälge veelgi.

Ühistransport on soodne

Ühissõidukiga sõites on piletihinnad soodsad. Kokkuhoitud rahaga on võimalus teha midagi endale meeldivat.

Kasu on ka kütuse kokkuhoiust. Järgi jäänud isikliku auto kütuse saad kulutada tuleviku sõitudeks, nautides puhkust, mis anti sinu rahakotile.

Tasuta ühistransport

Eestis on viimastel aastatel populaarsust kogunud tasuta ühistransport. Näiteks on maakonnaliini bussid Eestis teatud kellaaegadel tasuta.

Uudne tehnoloogia

Ühistransport võimaldab Eestis kasutada kõige uudsemat tehnoloogiat- sa saad makseid sooritada nutiseadmeid kasutades ilma, et peaksid kandma kaasas midagi muud peale telefoni või pangakaardi/ühiskaardi.

Vaata ühiskaardi toimimist siit.

Ühistransport on kiirem kui arvasid

Kas teadsid, et näiteks bussiga sõites jõuad tipptundidel sõites sihtkohta tunduvalt kiiremini?
Suuremates linnades on bussidele eraldi ühissõidukirajad. Samuti on teistel sõidukitel kohustus anda teed ühissõidukirajal sõitvatele sõidukitele.

Sa ei pea muretsema õigeks ajaks tööle jõudmise pärast. Võta lihtsalt kaasa sobiv raamat, kõrvaklapid ja valmistu parimal viisil eelseisvaks päevaks!

Teadlik valik

Ühistransport muutub pidevalt järjest lahedamaks.

Raske on leida teenust, millel on nii palju positiivseid mõjusid kui ühistranspordil. Selle tõttu hoolitsevad just seda teenust pakkuvad ettevõtted reisijate turvalisuse, mugavuse ja heaolu eest võimalikul parimal viisil.

26 Oct 2020